Jak karta funguje

Jaké vlastnosti má DATART karta Premia od Home Creditu?

 • Jedná se o kreditní kartu MasterCard s mezinárodní platností.
 • Ke kartě máte asistenční služby: domácí asistence, moto asistence, zdravotní asistence a poradenství v právních oblastech.
 • Každý měsíc máte jeden výběr z bankomatu zdarma.
 • Pohodlné splácení díky inkasu – minimální splátky nebo celkové dlužné částky pro využití bezúročného období.
 • Možnost odložit si splátku.
 • Kartou můžete platit bezkontaktně.
 • Registrujte si svou kartu do aplikace Apple Wallet nebo Google Pay a využívejte pro bezkontaktní platby
  mobilní zařízení.
 • Pokud vrátíte vyčerpané peníze zpět na kartu během bezúročného období, neplatíte žádné úroky.
 • Na internetu můžete s kartou nakupovat bezpečně díky službě 3D Secure.
 • Měsíční výpis v elektronické formě zasíláme každý měsíc zdarma.


nahoru

Plaťte jednoduše a bezpečně mobilem

Stačí si přidat kartu do Apple Walletu nebo Google Pay a můžete začít!

Výhody placení mobilem si zamilujete:

 • Už žádné hledání peněženky ani karty.
 • Důležité informace o nákupech a platbách vidíte vždy na displeji.
 • Všechny transakce potvrzujete rozpoznáním obličeje, otiskem prstu nebo bezpečnostním kódem.


nahoru

Jak funguje sbírání premiových Kč?

1. Nakupujte a sbírejte

Platbou všude tam, kde přijímají karty MasterCard, získáváte prémiové Kč ve výši 1 % z hodnoty nákupu zpět na kartu. Prémiové Kč můžete sbírat platbami v Česku i zahraničí. Samozřejmě i na internetu. Celkem takto můžete získat až 500 Kč měsíčně.

Nákupem v partnerských obchodech v síti Premia získáváte vyšší odměny za nákup. Zpět na kartu můžete získat 2 až 20 % z hodnoty nákupu. Celková měsíční výše odměn za nákupy u partnerů není omezená.

2. Využívejte výhod

Aktuální stav nasbíraných prémiových Kč uvidíte vždy v měsíčním výpise, v mobilní aplikaci Home Credit nebo ve Správci financí.

Nasbírané prémiové Kč se automaticky vracejí zpět na kartu a snižují celkovou vyčerpanou částku.


nahoru

Co je to bezúročné období?

Pokud půjčené peníze na kartu vrátíte do 20. dne následujícího měsíce od provedeného nákupu, nemusíte za čerpání úvěru platit žádné úroky. Bezúročné období trvá až 51 dnů a vy během ní máte peníze půjčené zadarmo.

Tato možnost platí pouze pro bezhotovostní nákupy a nevztahuje se na splátkové programy, výběry z bankomatů či převod peněz.

 

Bezúročné období

 


nahoru

Je DATART karta Premia bezpečná?

Datart Premia karta je chráněna pomocí nejmodernějšího programu Fraud monitoring. S jeho pomocí se snažíme zabránit podvodům, například s odcizenou kartou. Šikovná karta je navíc vybavená službou 3D Secure, která ji zabezpečuje proti zneužití na internetu. Rychlé a bezpečné je i placení bezkontaktně, kdy kartu nemusíte dávat z ruky.

Vaši kartu můžete ochránit i sami, a to především jejím zodpovědným uschováním a používáním. Nikomu nesdělujte váš PIN a nenoste u sebe na papírku údaje o kartě (například číslo, datum platnosti nebo kód CVV/CVC).

 


nahoru

Mohu si DATART kartu Premia pojistit?

Ano. Ke své kartě si můžete sjednat pojištění, které vám pomůže vždy, když to budete potřebovat.

 • Pojištění schopnosti splácet, které využijete v případě nečekané životní situace, která způsobí dlouhodobý výpadek vašich příjmů a kvůli které nebudete moci splácet řádně měsíční splátky.
 • Pojištění osobních věcí, které vám kompenzuje ztrátu či odcizení vašich osobních věcí a finanční škody v důsledku ztráty či odcizení karty a jejího zneužití.
nahoru

Příklad splácení karty

Tento příklad je pouze ilustrativní na základě požadavků zákona. Pro Vás budou platit podmínky uvedené ve smlouvě. Při výši úvěru 30 000 Kč, je roční úroková sazba 26,28 %, RPSN 35,08 %, celková částka splatná spotřebitelem 34 980 Kč a měsíční splátky jsou postupně uvedeny za jednotlivé měsíce: 1. 3 216 Kč, 2. 3 161 Kč, 3. 3 107 Kč, 4. 3 052 Kč, 5. 2 997 Kč, 6. 2 942 Kč, 7. 2 888 Kč, 8. 2 833 Kč, 9. 2 778 Kč, 10. 2 723 Kč, 11. 2 669 Kč, 12. 2 614 Kč. Jednotlivé splátky, včetně celkové částky, jsou zaokrouhleny matematicky. Uvedené hodnoty jsou počítány za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při nejvyšším poplatku a nejvyšší úrokové sazbě, při poskytnutí úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Nabídkou nevzniká nárok na poskytnutí úvěru. Každá žádost je posuzována individuálně a může se od prezentované lišit.
nahoru